Selamlar, ben Öykü Yurtyapan

Meditasyon ve nefes deneyimlerinize farkındalık katarak rehberlik ediyorum. İçsel dengeyi bulmanın ve zihinsel esnekliği geliştirmenin yolu olarak meditasyonun ve nefesin gücüne inanıyorum. Meditasyon ve sufi nefes deneyimini birleştirerek, sakin bir zihin ve sağlıklı bir beden oluşturmanıza yardımcı olmak için buradayım.

Her bireyin benzersiz olduğunu ve farklı ihtiyaçlara sahip olduğunu
biliyorum. Bu nedenle, özelleştirilmiş meditasyon seansları ve nefes egzersizleri sunarak, tam olarak ihtiyaçlarınıza uygun bir yaklaşım sunmayı hedefliyorum. Sadece zihinsel olarak değil, aynı zamanda duygusal ve fiziksel düzeyde de dengeyi bulmanıza destek oluyorum.

0

Memnun Müşteriler

0

Kazanılan Ödüller

0

Başarılı Girişimciler

0

Kitap, DVD & Podcast

İşte Benim Hikayem

Almanya’da doğdum, İstanbul’da büyüdüm. DPÜ İktisat ve İÜ AUZEF Çocuk Gelişimi mezunuyum. Kurumsal hayatta bankacılık ve lojistik sektörlerinde çalışma deneyimim oldu.

2012 yılında hayatımla ilgili zorlandığım bir süreçte çocukluğumdan beri zaman zaman peşine düştüğüm “Neden?” sorusu, “Tüm bunları neden yaşıyoruz” sorusu beni yeniden görünenin ötesini, ezoterik, içe (öze) ait olanı arayıp bulma yolculuğuma yöneltti. Çeşitli araştırmalar, okumalar yapıp bir yandan da ruhuma daha derin nefes aldıracak bir “yol” ararken Metin Hara ve eğitimleri ile tanıştım. Ve iç yolculuğum hız kazandı. 2014 yılında kurumsal hayattaki işimden istifa ettim . Metin Hara’nın kurucusu olduğu İnsana Güven Akademi’de 2012-2016 yılları arasında başta Metin Hara olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından gelen eğitmenlerden beden, zihin, ruh farkındalığını artırmaya yönelik eğitmenlik eğitimi aldım.

2014-2016 yıllarında eğitimim devam ederken aynı zamanda profesyonel olarak İnsana Güven Akademi’de organizasyondan sorumlu ekibin parçası oldum. Hem eğitimlerde öğrencilere mentor olarak hem de Metin Hara’nın eğitimlerinden sorumlu asistanlarından biri olarak binlerce farklı yürekle birebir iletişimde bulunma, dönüşümlerine şahit olma, mentor olarak deneyimimi pekiştirme şansım oldu. 2016 yılında kurumsal hayattaki en keyif aldığım bu görevimden de ayrılarak kendi kanatlarımla, kendi rengimle, kendi yolculuk öyküm, deneyim ve bilgi birikimimle ilham olabileceğim eğitmenlik serüvenime adım attım. Bu süreçte çocuklar için yazmaya başladığım öykümün ana hatları da belli olmaya başladı. Doğa içinde yaşama, çocukluğum sonrasında unuttuğum yeteneklerime yeniden bürünme arzum iyice yükselirken şehirden doğanın kucağına kaçmış dostlarımın ilham veren hikayelerden aldığım güçle 2017 yılı mayıs ayında kendimi yeni hayatıma doğru yola çıkmış buldum.

Tüm eğitimlerimde hayallerine inanma, emek verme ve belirsizliğe adım atma cesareti fısıldanmıştı kulağıma; denemeden nasıl idrak edilirdi ki bilgi? Önce Fethiye’de 1 yıl yaşadım, sonra Dalaman’a doğru esti rüzgar, yelkenlerimi o yöne çevirdim. Bu içsel dönüşüm serüvenimde çeşitli inzivalara katıldım, ateşte yürüdüm, tuğla kırdım, boynumda ok kırdım, kırık camların üzerinde yürüdüm, yeniden doğuş seremonisi, çeşitli derin meditatif çalışmalar, gölge arketiple tanışma, atalar ile bağları şifalandırma, bireysel seanslar, uyumlanmalar ve daha niceleri… Hepsi çok kıymetliydi, her biri zihnimdeki bir zinciri, bilinçaltımda kayıtlı yaşamımı kontrol eden bir örüntüyü görmemi ve çözmemi sağladı. Kader motifimi tanımama, kendimi tanımama ayna oluyordu her bir adım.

Birçok deneyim sonrasında en basit, en ulaşılabilir, en etkili olanın “nefes”te gizli olduğuna kanaat getirdim. Benim yolculuğumda bu böyle oldu. Benim için anahtar, derin ve dingin nefes ile gün içinde kendimin, ‘an’ın, ‘olan’ın farkında olarak yaşamaktı. Ve bu hazineyi gönlü çekilen herkesle paylaşmaya karar verdim; çünkü bilmek yetmiyor, idrak için deneyim gerekiyordu. Deneyim için gerekli motivasyonu ise bir arada olabilmek sağlıyordu. Benim için hayat nefis’ten nefes’e yürünen bir keşif, bir yolculuk. Benim için hayat sevgiyle, coşkuyla nefes alırken, şefkatle ve neşeyle nefesi verip paylaşırken güzel…

Dilerim hepimiz ruhumuza nefes aldıracak ışığımızı gönül kandilimizde yakarak yolculuğumuzu anlama niyetiyle emek vermeyi seçeriz.

Bugünlerde yeni bir heyecanı sizlerle paylaşırken minnet doluyum… 2023 Eylül itibariyle ilk kitabım ”Kayıp Hazinenin İzinde” tüm online kitapçılarda ve mağazalarda 🙂 

Sevgimle…

Nasıl Çalışırım

Dersler ve Eğitim Süreci

01. Birlikte Çalışma

Birlikte çalışarak, meditasyonun gücünü keşfedecek ve içsel dengeyi adım adım inşa edeceğiz.

02. En Başından

En baştan başlayarak, meditasyonun derinlemesine etkilerini keşfetmeye ve içsel huzuru birlikte oluşturmaya yönelik adımlar atıyoruz.

03. Çoklu Tekrarlama

Çoklu tekrarlamalarla, meditasyonun günlük hayatınıza entegre edilmesini ve içsel dengeyi sürdürmeyi öğreniyoruz.

Siz de içsel yolculuğunuza adım atmak ve daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek isterseniz, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Birlikte, daha derin bir içsel dengeye ve yaşamınızdaki olumlu değişimlere doğru ilerleyebiliriz.

Hakkımda Eğlenceli Bilgiler

Yüzleşme ve kendini sevme kapılarını birlikte aralayacağımız bu meditasyon yolculuğunda, biraz da benim hakkımda eğlenceli bilgilere göz atalım.

Mükemmel değilim. Asla mükemmel olamayacağımızı anlamam kırk yılımı aldı.Yavaş anlıyor olabilir miyim?

Sanıyorum irademi en zorlayan sınavlarımdan biri tatlı yemek... vazgeçemiyorum...

Kahve nadir, alkol çok çok nadir tüketirim

Finans mezunu olarak 'istek mi, ihtiyaç mı?' sorusu erken yaşlarımdan beri hayatımın içinde yerini almıştır. Az ihtiyaç, özgürlüktür.

9 yaşımdan itibarin dikkat dağınıklığına sahibim. Zihnimin farklı çalışma biçimi önceleri hayatımı epey zorlaştırsa da sonraları hediyem oldu. Farklılıklarımızı sevelim

Dikkatimi en çok, sevdiğim konulardan konuşurken koruyabiliyorum ama o zamanda , zamanı yönetme de desteğe ihtiyacım oluyor. Meditasyon en güçlü desteğim, şifam bu yolda da...

Eğitim ve Sertifikasyon

Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezuniyeti

İstanbul Üniversitesi AUZEF Çocuk Gelişimi mezuniyeti

İnsana Güven Akademi Eğitmenlik Eğitimi içeriğinde yurtiçinden ve yurtdışından pek çok eğitmen ile çalışmalar. Rehberlik teknikleri, farkındalık gelişimi ve manevi, ruhsal gelişim alanlarında sürekli eğitim ve öğrenim

Metin Hara - İllüzyonu Aşmak 2012

Metin Hara - İç Ben'le Tanışma 2012

Anadolu Erenlerinin İzinde
Sürekli okuma - anlama ve yolda kalma gayreti - meditatif çalışmalar

Hedeflerinize Ulaşmak İçin İlk Adımı Atın

Kendinizi bir sonraki adıma taşımaya hazır hissediyor musunuz? Ancak içinizde sıkışmışlık hissi mi var? Endişelenmeyin, meditasyon eğitmeni olarak, içsel dengeyi yakalamanıza, hedeflerinizi belirlemenize ve bunları adım adım gerçekleştirmenize yardımcı olabilirim.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim

İçsel dengeyi bulmanıza ve nefesin gücünü keşfetmenize yönelik, kişiselleştirilmiş bir rehberlik sunarak sizi desteklemek için buradayım.

İçsel Huzurunuzu Bulmak İster misiniz?

Yoğun yaşam temposundan uzaklaşıp içsel huzurunuzu keşfetmek için size rehberlik etmeye hazırım. Nefes ve meditasyon ile içsel dengenizi yeniden bulmanızı desteklemek benim amacım.